Ceramika z Bolesławca, jak sama nazwa wskazuje, ma swoje początki w tej właśnie miejscowości. W jej okolicach płyną dwie rzeki, Bóbr i Kwisa, to właśnie z gliny z ich dorzecza powstawały pierwsze naczynia z tamtych terenów. Według badań najstarsza znana garncarnia działała tam od XVI wieku. Powstawała w niej nie tylko ceramika użytkowa, ale także różnego rodzaju figurki i inne dekoracje o wartości artystycznej.

Najsłynniejszym elementem ceramiki bolesławickiej są dzbany, o charakterystycznych kulistych kształtach. W naszej ofercie mamy różnego rodzaju wyroby ceramiki z Bolesławca. Sprawdzą się zarówno jako części wyposażania domu, jak i jako ozdoby. Wszystkie to tradycyjne, jednocześnie wciąż cieszące oko wzory. Dlatego mają tak dużą popularność. Różne piękne
• talerze,
• miski,
• filiżanki,
• dzbanki
• i inne elementy zastawy stołowej,

Świetnie sprawdzą się jako prezent na różne okazje. Ceramika bolesławicka to świetnie połączenie tradycji z nowoczesnością. Wzory, mimo że niektóre mają bardzo długą, historię to wciąż zachwycają i spodobają się niemal każdemu. Na przestrzeni lat metody jej wytwarzania nie przeszły żadnych rewolucyjnych zmian, dzięki czemu wciąż urzekają detalami i starannymi malowaniami lub stemplowaniami. Na myśl przywodzą ludową kulturę naszych przodków.

Zachęcamy do zakupu prezentowanych tu elementów ceramiki bolesławickiej, ale także innego rękodzieła, które mamy w naszej ofercie. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są ręcznie, ogromną pasją i starannością o najmniejsze detale.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.